صفحه اصليفروشگاهفروشندگانبازاريابيدرج بنر ويژهاخبار و مقالات ايستگاه آگهيآگهي دهندگانتالار گفتمانتماس با مادرباره ما

 

آگهی آزمون اخذ پروانه وکالت دادگستری سال 1392 5054

آگهی آزمون اخذ پروانه وکالت دادگستری سال 1392 كانونهاي وكلاي دادگستري ايران (عضو اتحاديه سراسري كانون هاي وكلاي دادگستري ايران- اسکودا)از طريق آزمون كتبي و طبق مقررات و قانون كيفيت اخذ پروانه وكالت مصوب سال 1376به تعداد مورد نياز به شرح ذيل و با توجه به موارد زير كارآموز وكالت مي پذيرند.
1- تعداد پذيرش کارآموز وکالت به تفکيک هر کانون و کد کانون ها :
کد کانون نام کانون ظرفیت پذیرش
1 مرکز شامل استانهای تهران، سمنان، یزد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان جمعاً 1250 نفر
2 آذربايجان شرقي 200 نفر
3 فارس و كهكيلويه و بويراحمد جمعاً 135 نفر
4 اصفهان 110 نفر
5 آذربايجان غربي 75 نفر
6 مازندران 52 نفر
7 خراسان رضوي, شمالي و جنوبي جمعاً 120 نفر
8 گيلان 40 نفر
9 قزوين 64 نفر
10 خوزستان 150 نفر
11 کرمانشاه و ایلام جمعاً 40 نفر
12 همدان 35 نفر
13 قم 20 نفر
14 كردستان 40 نفر
15 گلستان 40 نفر
16 اردبيل 30 نفر
17 مرکزي (اراک ) 25 نفر
18 بوشهر 40 نفر
19 زنجان 30 نفر
20 لرستان 30 نفر
21 کرمان 183 نفر
22 البرز 80 نفر
23 چهارمحال و بختیاری 25 نفر
(ظرفيت هاي اعلام شده با احتساب سهميه ايثارگران ميباشد.)
2- مواد امتحاني:
آزمون،كتبي ، یک مرحله ای ،به صورت تستي و ضرائب دروس آن به شرح ذیل میباشد:
ردیف نام دروس ضریب
1 حقوق مدني 3
2 آيين دادرسي مدني 3
3 حقوق جزاي عمومي و اختصاصي 2
4 آيين دادرسي كيفري 2
5 حقوق تجارت 2
6 اصول استنباط حقوق اسلامی 1
3 - شرايط شركت در آزمون و اخذ پروانه كارآموزي وكالت:
1-3 – دارا بودن دانشنامه ليسانس يا بالاتر حقوق (از دانشكده هاي حقوق داخل يا خارج كشور كه مورد تاييد وزارت علوم,تحقيقات و فن آوري باشد)يا دانشنامه ليسانس فقه و مباني حقوق اسلامي يا معادل آن از دروس حوزوي و دانشگاهي با تاييد مرجع صالح.
تبصره 1 : كساني كه فاقد مدرك كارشناسي حقوق, فقه و مباني حقوق اسلامي يا معادل آن از دروس حوزوي و دانشگاهي با تاييد مرجع صالح بوده و فقط داراي مدارك بالاتر آن هستند حق شركت در آزمون را ندارند بنابراين از ارائه مدارك بالاتر به جز مدارك كارشناسي عنوان شده خودداري نمايند.
تبصره 2 : مدرک معادل حوزوی مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری باشد.
2-3 – شرایط سنی : پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضائی استان تهران فقط به کسانی داده می شود که سن آنها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه های قضائی پروانه کارآموزی به کسانی داده می شود که سن آنها ا ز پنجاه سال تمام بیشتر نباشد.
3-3 – براي اشخاصي پروانه كارآموزي صادر مي شود كه داراي شرايط مندرج در قوانین و مقررات ناظر بر وکالت باشند.
4 – مدارك مورد نياز جهت ثبت نام:
1-4 – اسكن تصوير مدرک تحصيلي ليسانس، منطبق با بند2-3 و تبصره آن، بدون حاشيه‌هاي زايد و با فرمت jpg و با سايز حدود 595 در 842 pixels و با وضوح تصويري 72 dpi .
تبصره: متقاضيان از اسکن گواهي تعداد واحدهاي گذرانده شده خودداري نمايند زيرا فقط گواهي فارغ التحصيلي يا دانشنامه مبناي مجوز شركت در آزمون مي باشد بنابراين دانشجويان ترم آخر و كساني كه در گواهي صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها كلمه|فارغ التحصيل| یا | دانش آموخته | قيد نشده باشد حق شركت در آزمون را نخواهند داشت.

2-4- اسكن تصوير كارت یا گواهی پايان خدمت يا معافيت دائم بدون حاشيه‌هاي زايد و با فرمت jpg و با سايز حدود 213 در 312 pixels و با وضوح تصويري 72 dpi .
3-4- هزینه ثبت نام مبلغ 750/000 ریال
تبصره : واریز هزینه ثبت نام از طریق کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب و سیستم آنلاین

4-4- اسكن عکس متقاضي
5-4- گواهي ايثارگري در خصوص ايثارگران متقاضیان سهمیه ایثارگری
تبصره 1: افراد مشمول این بند با توجه به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران بشرح آتی هستند:
الف- خانواده شاهد یعنی خانواده های معظمی که در راه اعتلای اهداف عالیه انقلاب اسلامی و مبارزه با دشمنان انقلاب یکی ازاعضای خانواده شان ( پدر ، مادر، همسر، فرزند) شهید یا مفقود الاثر یا اسیرشده باشد.
ب- جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر
پ - آزادگان با شش ماه سابقه اسارت
ت- رزمندگان با شش ماه سابقه حضور در جبهه
تبصره 2: جانباز یا آزاده یا رزمنده یا عضو خانواده شاهد بودن داوطلبان باید، حسب مورد ، با توجه به تعریف این عناوین در ماده 1 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به تایید مراجع صلاحیت دار برسد.
تبصره 3: طبق قسمت اخیر ماده 59 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران « واجد شرایط بودن» داوطلبان ، شرط استفاده از سهمیه است . بنابراین وضعیت داوطلبان محترم باید بر ماده 2 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت و سایر شرایط قانونی ایجابی و سلبی لازم برای ورود به کارآموزی منطبق باشد و نصاب نمره قبولی نیز در مورد ایشان رعایت خواهد شد.
تبصره 4: تعریف «ایثارگر» و شرایط برخوردار شدن از سهمیه ایثارگری موضوع ماده 3 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب 1376، با تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ، تغییر کرده است و بستگان درجه اول جانبازان پنجاه درصد به بالا ، طبق بند ز ماده 1 قانون اخیر مشمول اولویت نیستند. همچنین طبق قسمت اخیر ماده 59 قانون اخیر استفاده رزمندگان از اولویت موکول به داوطلبانه بودن حضور در جبهه نیست.
تبصره 5 : چنانچه داوطلبی در سهمیه آزاد شرکت کرده باشد، اعلام بعدی او در مورد ایثارگری مسموع نخواهد بود.
تبصره 6 : داوطلب باید شماره پرونده و کد رهگیری را که پس از پایان ثبت نام اینترنتی دریافت می دارد ذیل گواهی ارسالی درج کند.
6-4- تهیه پرینت از اطلاعات ثبت نامی که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است ، الزامی است داوطلب باید پرینت را در صورت قبولی در آزمون به کانون مربوط ارائه کند.
5 – نحوه ثبت نام و توزيع کارت شرکت در آزمون و تاريخ آزمون:
1-5– ثبت نام از متقاضيان منحصراً ازطريق اينترنت و سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org از روزدوشنبه مورخ 1392/07/01 لغایت روز چهارشنبه مورخ 1392/07/10 خواهد بود.
2-5- توزیع کارت شرکت در آزمون به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن کد رهگیری و شماره پرونده خود به سیستم ، کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. زمان آغاز توزیع اینترنتی کارت و نحوه آن ، زمان و مکان رفع نقص یک هفته قبل از برگزاری آزمون از طریق سایت اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران و روزنامه اطلاعات به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
3-5 – آزمون در مركز كانوني كه متقاضي در تقاضانامه ثبت نام انتخاب كرده است برگزار مي شود. نشاني محل برگزاري آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد.
4-5- تاريخ آزمون روز جمعه مورخ 1392/09/01 مي باشد.
6- تذكرات لازم:
1-6- تغییر محل کارآموزی به هیچ عنوان میسر نخواهد بود.
2-6- ثبت نام و شرکت وکلای دادگستری عضو کانونهای وکلا در آزمون ممنوع است.

تاریخ ثبت مقاله: 1392/6/4    تاریخ به روزرسانی مقاله: 1392/6/4
منبع: http://azmoon.scoda.ir/
بازديد: 2,031
امتیاز: 960
نام کاربری نویسنده: group20

 

اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستان


لطفا به متن فوق امتیاز دهید:


شما می توانید درباره مقاله فوق نظر دهید:


کلمات کلیدی: آگهی ، پروانه ، وکالت ، وکیل ، آزمون ، کانون ، وکلا